Як тільки Україна отримала «безвіз», поїздки за кордон стали в рази популярнішою. Романтичний Париж, модний Мілан, затишна Варшава або готична Прага – є де розігнатися. Якщо зарубіжні краси не цікавлять, варто подивитися на рідні міста. У будь-якому випадку періодично варто залишати знайомі вулички та їхати на зустріч чомусь новому, хоч на пару днів, щоб освіжитися.

Потрібен план

Планирование поездки

Будь-яка поїздка вимагає хоч мінімального, але плану і підготовки. Не залежно від того, які цілі ви переслідуєте – відпочинок або виключно ділова подорож – є основні моменти, на які варто звернути увагу. І мова не тільки про погоду, хоча і цей фактор має велике значення.

Точне місце

Купить билеты в Прагу

Одна справа, коли вас чекає зустріч з конкретним діловим партнером, у конкретному місті, кафе і в конкретний час – тут без питань. Але якщо просто захотілося поїхати до Чехії – визначтеся куди саме. На всю відразу не потрапити, на жаль. Виберіть місто або курорт, який вам найбільше імпонує і вже виходячи з цього плануйте подальшу подорож. У більшість міст можна дістатися з великих міст, таких як наприклад Харків, Київ чи Одеса.

Точний час

Время прибытия

Якщо вам пора у відпустку, то виберіть будь-який місяць, крім серпня. Чому така дискримінація? У Європі більшість кав’ярень та інших закладів закриті, адже у людей теж відпустка і вони роз’їхалися. Курорти, пляжі і все місця з доступом до води переповнені. З сонячного і піщаного залишається тільки пустеля, але шанс знайти там оазис сумно малий. Якщо це поїздка на вихідні – вибір ширший, але врахуйте, які сезони де красивіше виглядають. У багатьох туристичних містах можна і взимку відмінно провести час, в той час як пляжі гарні тільки в теплі.

Де жити

Бронь номера в отеле

Можна орендувати квартиру, кімнату або номер в готелі без особливих проблем. Особливо добре тим, у кого є знайомі або родичі в місті візиту. Якщо ж таке везіння вас не осінило, то варто подумати про місце ночівлі. Домовляйтеся і бронюйте все заздалегідь, щоб не опинитися потім на вокзалі або і того гірше – без даху над головою.

Чим же дістатися

Путешествие автобусом

Транспорт – один з основних китів поїздки. Не так багато сміливців вирушать в піший тур по Європі або навіть по рідній країні. Тому подумайте про транспорт. Літак – це швидко, але не дешево. Поїзд – бюджетно, але спробуй знайти стільки терпіння. Тому варто придбати квитки на автобус. Такий варіант швидше поїзда і дешевше авіа. До того ж сучасні автобуси зручні навіть для тривалих поїздок.

Квитки заздалегідь

Бронь билетов

Не виключаються моменти спонтанних поїздок, які по-своєму прекрасні, але все ж краще купувати квитки заздалегідь. І це не тільки через те, що так дешевше, але і через те, що можна вибрати кращі місця. Для зручності та економії часу можна замовити квитки на автобус онлайн. Ну і якщо ви заздалегідь подумаєте про поїздку і квитках, легше буде впоратися з наступним пунктом.

Точний бюджет

Коли кудись їдеш, великий ризик витратити всі, що взяв, мотивуючись «ну коли я ще сюди приїду?». З такими темпами можна дійсно більше не приїхати. Розрахуйте точний бюджет на поїздку – дорога, проживання, харчування, екскурсії. Важливо мати додатково недоторканний запас «на всякий випадок» і не чіпати його до того самого випадку. І тут не мається на увазі «випадок» сувенірного нашестя, а скоріше медичні або інші першочергові, але не завжди передбачувані потреби.