Якщо літо в самому розпалі, а ви ще не потрапили на море, то пора купити квиток на автобус Київ Одеса, адже море зовсім близько. А крім моря – чимало цікавих пам’яток. Яких саме – дізнаємося у цій статті.

Що там за класикою

Одесский театр

Класичні путівники відразу дають всім відомий перелік: Дерибасівська, Одеський Національний Академічний театр опери та балету, Пам’ятник 12-му стільцю і, звичайно ж, Потьомкінські сходи. Всі ці пам’ятки дійсно важливі і цікаві, особливо якщо ви перший раз у місті. Але на що подивитися якщо це ваша не перша поїздка, а свіжих вражень хочеться?

Коти всюди

Коты Одессы

Перш за все варто попередити про місцеву «мафію» – коти «кришують» місто. І вони всюди – на ліхтарних стовпах, на перехрестях, на сходинках і навіть на стінах. Мова йде не про бродячих пухнастиків, а про скульптури, які просто таки наповнюють місто. Можна навіть організувати невеликий квест – хто знайде більше цих милих статуй.

Апельсин, який врятував місто

Апельсин в Одессе

Якщо Рим врятували гуси, то тут справи йшли солодше. Це історія не про брак вітаміну С, а про справжнісінький порятунок міста. А справа була ось як: Будувався морський порт під надійним фінансуванням імператора Павла I. Але ось одного разу, щось змінилося і виявилося, що все не так надійно – цар перестав висилати гроші на будівництво. Тут на кону виявилася доля міста – чи буде воно розвиватися і чи зможе прогодувати жителів. Щоб врятувати місто, одесити відправили царю до Петербурга апельсинів у кінці зими. Такий заморський фрукт царю сподобався, і він відновив фінансування. Щоб не забути про цю подію поставили пам’ятник рятівному апельсину на самому початку бульвару Жванецького.

Пора під землю

Іноді спека змушує робити дивні речі. Наприклад, спуститися під землю. І не просто так, а щоб відвідати музей Таємниці підземної Одеси. Тут не тільки прохолодно, але і цікаво. Тут і партизани, і Сталкер і навіть зона для релаксації – ідеальне укриття в жаркий день. І як годиться всьому в Одесі – не без гумору.

Недоліт

Якщо до Туреччини не долетіли (бензин закінчився або терпіння гаманця) – не біда. В Одесі є і турецький куточок, а саме Стамбульський парк. Зелений, красивий і все для людей. Навіть Wi-Fi і туалети безкоштовні. Є майданчики для дітей, гроти і фонтани. Чим не Туреччина? А що ніде прикупити вигідних речей – так тут вже Привоз у допомогу.

Своя Алея Слави

Голлівуд звичайно хороший, але в Одесі – своя алея слави. Місто з таким колоритом і історією став ідеальною колискою для багатьох творчих особистостей. Тут і скульптори, і архітектори, і письменники, і музиканти, і багато інших видатних особистостей, які залишили в історії свій чудовий слід. Саме їм присвячена Алея Зірок.

Все це неповний перелік тих цікавинок, які очікують вас в Південній Пальмірі. Не втрачайте час і поспішіть замовити квиток на автобус Київ Одеса вже зараз. Це можна зробити в офісі компанії Гюнсел або онлайн.

Нехай ваше літо буде колоритним і не забувайте посміхатися!