Вроцлав – це культурна столиця Європи з 2016 року. Затишне місто студентів і польської богеми. Живе поєднання радянського минулого і стильних багатоповерхівок. Лялькові німецькі будиночки стоять в сусідстві з сучасними будівлями. А ще відмінне пиво і безліч історичних місць. На які елегантні контрасти варто подивитися в польському місті?

Вроцлавські гноми

Вроцлавские гномы

Що ж подивитися в такому різнобічному місті. В першу чергу, якщо вас цікавить історія міста і вам було б цікаво познайомитися з нею ближче, є безкоштовні екскурсії (кожен день два рази), які присвячені саме цьому. Дізнайтеся історію Вроцлавських гномів і багато цікавих фактів, якими потім напевно захочеться поділитися з друзями.

До речі про гномів. Ці бронзові малятка почали свій підступний шлях захоплення міста з 2001 року. Сьогодні цих крихіток по всьому місту майже чотири сотні. Саме гноми були символом помаранчевої альтернативи (антикомуністичного руху). Одним з головних вогнищ розквіту цього руху був саме Вроцлав.

Туристична класика – ринкова площа

Рыночная площадь во Воцлаве

Одна з головних визначних пам’яток міста відносяться до обов’язкового відвідування – це ринкова площа з Ратушею на чолі – місце де відбуваються всі культурні заходи. Німецькі будиночки, які здаються виліплені з розписних пряників. Ну і куди ж без бруківки (правда тут вона досить гладка і до вечора ноги швидше за все не відваляться).

Квартал Чотирьох Релігій

Квартал 4 религий во Вроцлаве

Цікаве місце за своєю суттю, адже тут розташовані будівлі відразу чотирьох релігій – православний собор, синагога, лютеранський собор і костел. Місце атмосферне і гарне, причому не тільки архітектурно, а й за внутрішнім відчуттям.

Зал Сторіччя

Зал Столетия в Польше

Ще трохи про популярне. Це одне з найбільш вражаючих архітектурних споруд міста. Дух буквально перехоплює, коли потрапляєш всередину цієї будівлі. Там проходять головні виставки та концерти. Саме там знаходиться музей польського мистецтва ХХ століття. А зовсім поруч є парки і співаючі фонтани.

Старий міський парк

Городской парк Вроцлава

До речі про парки. У перерві між екскурсіями можна влаштуватися відпочити в Старому міському парку. Ажурні огорожі і газон як з кінофільмів – саме те, для затишного пікніка. А ще там є легкі дерев’яні переносні лавочки. Правда важливо помітити, що «переносні» не означає «сувенірні» і не варто їх везти з собою як подарунок коханій тестю.

Неонове подвір’я

Неоновый дворик во Вроцлаве

Погуляти хочеться не тільки вдень, але і вночі. Для любителів неону, є спеціальний дворик, де зібрані ці блискучі світяться конструкції. Видовище красиве і любителі точно оцінять. Яскраво, але очі не вилізуть – світло збалансований. Найкраще туди заглядати саме в сутінках або навіть вночі, коли ніщо не відволікає від споглядання композицій.

Стріт-арт

Стрит-арт Вроцлава

Ще одна цікава риса міста – безліч настінного живопису. Найбільше її в маргінальних і житлових районах, але цікаві малюнки зустрічаються і в туристичному Старому місті. Найбільше виділяється район Nadodrze. Він зберіг напівзруйновані будівлі ще з часів Другої світової. Будівлі не реставрують і взагалі місце вважають досить небезпечним, але це тільки для перестраховки.

Трохи про транспорт

Транспорт Вроцлава

Варто заздалегідь попередити, що з паркувальними місцями в місті дещо проблематично. Якщо ви планували брати на прокат автомобіль – подумайте ще раз. Якщо що – міський транспорт теж відмінно працює. Правда вночі тариф більше в два-три рази, але це все одно вигідніше.

Як підсумок, можна сказати, що Вроцлав – живе місто, яке не тільки зберегло свою історичну цінність, але і не перестає додавати сучасної творчості. Щоб ви змогли насолодитися всією атмосферою міста, ми запустили новий автобусний маршрут – Київ-Вроцлав. Він курсує три рази в тиждень у вівторок, четвер і суботу. Виберіть свого часу і не пропустіть можливість подивитися ближче на культурну столицю Європи.