Поїздки – це ціле мистецтво. А грамотно упакувати сумку – супер сила, якою володіють лише обрані. Сьогодні ми присвятимо вас в таємний орден гуру, які знають, як упакувати валізу так, щоб нічого не забути і при цьому не залишити плечі на половині дороги. Такий дар дозволить купити квиток куди завгодно і дійсно отримати задоволення від подорожі.

Куди збираємося

Вещи в дорогу

В першу чергу потрібно розуміти – куди ви їдете? На морі шуба не знадобиться, якщо тільки ви не зібралися туди взимку і це не десь в Антарктиці. Для пляжних поїздок досить легкого одягу, пари купальників і вечірнього вбрання, можна декількох. Якщо ж ви обрали екскурсійний тур, то краще брати зручний одяг і мінімум речей – постарайтеся обійтися одним рюкзаком. З компанією Гюнсел подорожувати зручно та легко, але ще легше буде з мінімумом вантажу.

Специфіка деяких міст

Багаж в дорогу

Є міста з підвищеною вологістю, наприклад ті, які знаходяться біля моря (відразу згадуються Одеса і Гданськ). Прага наприклад теж має досить вологий дощовий клімат. Вроцлав же не гребує перепадів температур, при чому іноді досить значних (не дарма це місто контрастів).

Перша необхідність

Необходимые вещи в поездке

В першу чергу важливо пам’ятати, що ми люди. Потрібні засоби особистої гігієни та, якщо у вас є необхідність – специфічні ліки. Невелика аптечка з декількома базовими препаратами не завадить (болезаспокійливе, антигістаміне і жарознижуюче). Деякі препарати закордоном продають тільки за рецептом. Варто також пам’ятати, що аеропорт пропускає флакончики з рідиною об’ємом до 100 мл. Краще купити спеціальні маленькі пляшечки для подорожей і перелити туди миючі засоби. У більшості готелів базовий набір для душа надається.

Залишити не можна, взяти

Багаж в дорогу

До всього, що ви плануєте взяти, потрібно підходити з таким питанням: залишити не можна взяти – відповідно виберіть де поставити кому. Якщо це річ першої необхідності без якої ви ну ніяк не обійдетеся – її місце в сумці. Якщо ж це тільки приємне доповнення, яке хочеться «вигуляти» – краще не обтяжувати свій багаж, а залишити місце для тих же сувенірів. Як показує практика – в подорожах багато одягу не потрібно, особливо якщо поїздка менше 7 днів. Два-три комплекти досить.

Маленькі хитрощі

Таки маленькі, адже важливо, щоб речі займали мінімум місця.

  • Наприклад шкарпетки і білизну можна акуратно скрутити в трубочку і помістити у взуття – це не тільки економить місце, але і зберігає взуття в презентабельному вигляді. Взагалі бажано пакувати речі досить щільно, щоб вони зайвий раз не “подорожували” по валізі при переїзді, а доїхали в цілості.

  • Одяг типу футболок і суконь краще складати валиками, а не квадратиками – так він менше мнеться і щільніше лягає, займає менше цінного простору.

  • Якщо потрібні сорочки, їх можна скласти за допомогою журналу або картонки рівненько, а не валиком.

  • Дроти й ремені менше місця займуть якщо упакувати їх уздовж стінок, а не скручувати.

  • Балончики, взуття та тюбики краще розмістити в різних частинах валізи – вони так займуть менше місця і не будуть пошкоджувати один одного.

По суті, в дорозі потрібні засоби особистої гігієни (щітка, паста, антиперспірант), пара змінного взуття, документи, телефон із зарядним і комплект змінного одягу. Часом не завадить маленький рушничок. Нічого зайвого брати не варто. Нехай подорож буде легкою і комфортною, як ваш багаж!